Blog
Zdrowa Krowa

Jak to jest z tą wołowiną? Jeść, czy nie jeść?

26.06.2017

Wołowina, czyli tak zwane czerwone mięso nie pojawia się na polskich stołach zbyt często. Wciąż mało popularna, mimo, że coraz więcej restauracji serwuje dania z jej wykorzystaniem. Mało kto jednak wie, że jest ona dużo zdrowsza od mięsa wieprzowego, a w naszym jadłospisie powinna pojawiać się 1-2 razy w tygodniu.
Jakie ma zalety? Wołowina to jedno z największych źródeł kreatyny, która poprawia wydolność i siłę mięśni, jednocześnie wspomagając ich wzrost. Ponadto kreatyna przyspiesza spalanie tłuszczu.

Wołowina to jednocześnie zasobnik witamin takich jak witamina B6, czy B12, co wpływa pozytywnie na nasz układ nerwowy. Dostarcza do organizmu L-karnityny, która wykorzystywana jest w leczeniu otyłości.
Jednak najistotniejszym powodem, dla którego powinniśmy wybierać wołowinę są nieskończone zasoby żelaza i białka, a także potasu, magnezu i cynku.

 

Wołowina wykorzystywana w naszych burgerach jest przygotowywana z mięsa 100% wołowego, bez antybiotyków. Codziennie świeża, pochodzi z pewnego źródła, od lokalnego dostawcy. Codziennie świeżo mielona. Doprawiana i formowana własnoręcznie przez naszych kucharzy.

Zasmakujesz jej w każdej z naszych czterech lokalizacji!

  • Gliwice, Raciborska 2
  • Katowice, Marciacka 33
  • Katowice, Jankego 51
  • Katowice, Francuska 182
autor: BEATA SZYMAŃSKA
udostępnij:
Newsletter
Podaj swój adres e-mail i bądź na bieżąco ze wszystkimi promocjami i wydarzeniami w Zdrowej Krowie. Zapisz się do naszego newslettera już dziś!
Loading
Pobierz aplikację ZDROWA KROWA na:
ZDROWA KROWA
© 2021 - Zdrowa Krowa - Wszelkie prawa zastrzeżone
projekt: mr.b, wykonanie: LEGENDARY.pl, powered by Osega