Niezdrowy fast food, czyli mity o burgerach

Niezdrowy fast food, czyli mity o burgerach

Utarte schematy o niezdrowych posiłkach niewiadomego pochodzenia przygotowane w miejskich warunkach dla młodych ludzi to przeszłość. To czas, kiedy burgery są daniem przygotowanym zgodnie z zasadami sztuki kulinarnej, o najlepszej jakości składnikach. Nie ma to nic wspólnego ze złym jedzeniem.

Niezdrowy fast food, czyli mity o burgerach

Slow food

Często zapominamy, że to musi potrwać. Świeże, sezonowe dodatki. Mięso z najlepszej części polskiej wołowiny, koniecznie świeżo zmielone i bez żadnych dodatków – przygotowywane każdego dnia. Dressingi przygotowywane codziennie z receptur najlepszych kucharzy. Bułki wypiekane według domowych receptur.

Wydaje się, że nie ma nic łatwiejszego niż przygotowanie burgera, ale to kolejny mit..

Bo trzeba się natrudzić. Począwszy od wyboru mięsa

Najlepszym kawałkiem mięsa na burgery jest kark wołowy. Nie jest to mięso za suche ani za tłuste – mówi Adrian Pohl, szef kuchni restauracji Molly’s Grill, której specjalnością są właśnie burgery.

Najlepiej wybrać całe kawałki wołowiny i przygotować je od podstaw wraz z mieleniem mięsa. Wtedy mamy pewność, że wszystko jest świeże, bez żadnych ulepszaczy i chemii. Po zmieleniu nie należy mięsa doprawiać, bo zrobi się twarde. Dobrze wyrobić, a następnie uformować klopsa i delikatnie go rozpłaszczyć. Do doprawienia użyj wyłącznie soli i pieprzu – cała reszta jest zbędna.

Przed dodatki

Każdy element burgera jest kluczowy. Najlepiej wybierać warzywa sezonowe, a dressingi przygotować własnoręcznie – koniecznie na bazie świeżych ziół. Tutaj wyobraźnia nie zna granic – świetnie sprawdzi się grillowany bekon, wysokiej jakości sery, a nawet niektóre owoce. Wszystko zależy od naszych preferencji.

Po bułkę

Nie polecamy używać słodkich bułek, naładowanych chemią czy sezamem. Najlepsze są te przygotowane w domowych bułkach, bez żadnych dodatków. Z burgerami warto także eksperymentować, dodając np. do nich ser pleśniowy czy zmieniając dodatki. Nie powinno się poprawiać jego smaku używając kostek czy popularnej magii.

To wszystko gwarantuje nam zdrowy posiłek. Szukajmy miejsc, gdzie produkty są zawsze świeże i nigdy nie mrożone. Zdecydowanie w tym przypadku nie jest to jedzenie fast foodowe i jeżeli ktoś jest miłośnikiem burgerów to powinien szukać właśnie takich miejsc, gdzie połączenie smaków jest niebanalne i zapadnie nam na długo w pamięć.

18.01.2017

Inne wpisy w tej kategorii:

Pobierz aplikację ZDROWA KROWA na:


Zamów online

#ZdrowaKrowa

Dołącz do zdrowego teamu!
Dbamy o jakość naszej strony internetowej, więc używamy na niej plików cookie. Klikając „Akceptuję”, wyrażasz zgodę na użycie plików cookie.
Akceptuję