Pierwsze kroki we franczyzie | Jak w praktyce wygląda otwarcie własnej restauracji?

Myślisz o otwarciu własnego biznesu w modelu franczyzowym? To bardzo dobra myśl. Na pewno interesują Cię początkowe etapy takiej współpracy. Czego możesz się spodziewać już na starcie i na kolejnych etapach? Wyjaśniamy! 

 

9 prostych kroków do własnego biznesu gastronomicznego

Współpraca franczyzowa z marką Zdrowa Krowa jest transparentna i nieskomplikowana.

Bazujemy na dziewięciu prostych krokach. Każdy z nich przybliża Cię do zarabiania na własny rachunek w przyszłościowej i cenionej przez klientów branży. Oto one.

Krok 1: Pierwsze spotkanie w sprawie współpracy franczyzowej

Dobra komunikacja to podstawa. Dlatego najpierw umówimy się z Tobą na rozmowę w dogodnym dla Ciebie terminie. Takie spotkanie pozwoli rozeznać się we wzajemnych oczekiwaniach.

Wyjaśnimy Ci, na czym dokładnie będzie polegać współpraca, co możemy Ci zaoferować, jakie są prawa i obowiązki właściciela restauracji. Po spotkaniu masz czas do namysłu – sam/a określasz, czy biznes franczyzowy jest modelem dla Ciebie.

Krok 2: Podpisanie umowy franczyzowej

Gdy już się namyślisz i podejmiesz decyzję o nawiązaniu współpracy, spisujemy umowę.

Opracowany przez prawników dokument zawiera bardzo precyzyjne zapisy, które dają Ci poczucie bezpieczeństwa. Wszystko, co ważne, jest określone już na starcie. Bez “gwiazdek” i “kruczków”.

Krok 3: Wybór lokalizacji pod restaurację

Po podpisaniu umowy przechodzimy do konkretów i wybieramy razem z Tobą odpowiednią lokalizację restauracji.

Analizujemy, które miejsce ma największy potencjał, jeśli chodzi o obecność gości i proponujemy Ci najlepsze rozwiązania. Oczywiście uważnie wsłuchujemy się również w Twoje sugestie. Po naszej stronie jest negocjowanie warunków umowy najmu. Nie musisz się tym martwić.

Krok 4: Działania marketingowe

W kwestii marketingu możesz nam zaufać. Mamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu sieci kilkunastu restauracji spod znaku marki Zdrowa Krowa. Zatem wiemy sporo o działaniach promocyjnych, które po prostu się sprawdzają. Tą wiedzą chętnie podzielimy się z Tobą.

Specjalnie dla Ciebie opracowujemy dedykowaną strategię marketingową, która rozpromuje Twój nowy biznes. W planie przewidujemy między innymi kampanie w social mediach, artykuły sponsorowane, reklamę outdoorową i wiele innych.

Krok 5: Projekt lokalu gastronomicznego

Czas na najbardziej ekscytującą część, czyli na wcielanie w życie wizji dotyczącej układu i wystroju restauracji. Zadbamy o to, by Twój lokal był przyjemny dla oka i panował w nim odpowiedni klimat, który sprzyja długim spotkaniom w większym i mniejszym gronie.

Co ważne, projekt aranżacji restauracji dostosowujemy do Twojej wizji, ale jednocześnie możesz pełnymi garściami czerpać z naszej bogatej wiedzy. My, wraz z architektem, opracowujemy koncepcję, którą dostosowujemy do danej lokalizacji (do budynku, do miasta), aby wkomponowywała się w miasto oraz w założenia restauracji. Ty, jako restaurator, towarzyszysz nam w tym procesie i każda Twoja sugestia jak brana pod uwagę.

Krok 6: Remont przyszłej restauracji

Po zatwierdzeniu projektu aranżacji i technologii kuchni przystępujemy do budowy i remontu zaakceptowanego projektu. Po to, by już niebawem Twoja restauracja dołączyła do najchętniej odwiedzanych lokali w mieście.

Krok 7: Rekrutacja pracowników

Rekrutujemy dla Ciebie cały zespół. Od kucharzy, przez barmanów, do kelnerów. Wybierzemy do Twojej restauracji zaufanych pracowników, którzy stworzą zgrany i kompetentny zespół. 

W ramach rozmowy rekrutacyjnej:

Dla pracowników wyższego szczebla, takich jak kierownik zmiany, menedżer, szef kuchni i zastępca szefa kuchni, przewidujemy w Zdrowej Krowie oraz w Smile&Wine rekrutację wieloetapową.

Krok 8: Kompleksowe szkolenia

Szkolenia przynoszą korzyść zarówno restauracji (zyskuje ona jeszcze bardziej kompetentnych pracowników), jak i osobie zatrudnionej (przyswaja w ten sposób uniwersalne umiejętności). Gorąco wierzymy w sens ich przeprowadzania.

Po naszej stronie stoi szkolenie restauratora i kluczowych pracowników zarówno w naszych lokalizacjach, jak i lokalizacji docelowej. Dla Ciebie jest to więc ogromna wartość w postaci unikatowej wiedzy, którą w przypadku tradycyjnego biznesu musiałbyś/musiałabyś zdobywać przez długie lata.

Krok 9: Otwarcie restauracji Zdrowa Krowa

Ostatni krok to wielka celebracja: otwarcie Twojej restauracji. Od tego momentu pozostaje zadbanie o szczegóły w wyglądzie restauracji oraz dbanie o gościnność na najwyższym poziomie. I radość z prowadzenia swojego własnego biznesu gastronomicznego spod znaku Zdrowej Krowy

Oferta franczyzy gastronomicznej: co otrzymujesz już na start?

Pora podsumować wszystkie opisane wyżej etapy. W ramach opłaty licencyjnej ze Zdrową Krową zyskujesz:

Właśnie tyle dajemy Ci już na start. Więcej o naszej ofercie przeczytasz TUTAJ.

Wniosek jest prosty: podpisanie umowy i wpłacenie kwoty początkowej 48 900 PLN netto to pierwsze ważne elementy franczyzowej układanki. Potem pomagamy Ci podejmować kolejne kroki, prowadzące do przyszłego biznesowego sukcesu.

Zastanów się nad inwestycją we własny biznes i rozważ współpracę ze Zdrową Krową. Zachęcamy do kontaktu w sprawie franczyzy.

20.12.2022

Tagi:

Inne wpisy w tej kategorii:

Pobierz aplikację ZDROWA KROWA na:


Zamów online

#ZdrowaKrowa

Dołącz do zdrowego teamu!
Dbamy o jakość naszej strony internetowej, więc używamy na niej plików cookie. Klikając „Akceptuję”, wyrażasz zgodę na użycie plików cookie.
Akceptuję