5 powodów, dzięki którym franczyzobiorcy odnoszą sukces po otwarciu restauracji Zdrowa Krowa

Sukces franczyzy gastronomicznej

Niejednokrotnie spotykamy się z pytaniami o sekret naszego modelu biznesowego, dzięki któremu nasi franczyzobiorcy odnoszą sukces. Przez prawie 10 lat funkcjonowania w branży gastronomicznej nabraliśmy nie tylko ogromnego doświadczenia, ale również popełniliśmy szereg błędów, z którymi się zmierzyliśmy i wyciągnęliśmy wnioski i nie boimy się do tego przyznać. Dzięki tym błędom jesteśmy nie tylko bogatsi o nowe doświadczenia, ale także wiemy jak powinni postępować nasi franczyzobiorcy, aby tych i podobnych błędów nie popełnić. Potrafiliśmy zamienić je na odpowiedzialne działanie, dzięki któremu wszystkie restauracje Zdrowej Krowy są dochodowym i stabilnym biznesem.

Opracowaliśmy również listę 5 powodów, dzięki którym franczyzobiorcy Zdrowej Krowy otwierając swoją własną restaurację zyskują stabilność finansową i zadowolenie z prowadzonej działalności. Jeśli Ty również zastanawiasz się nad prowadzeniem własnej restauracji pod brandem Zdrowej Krowy i chciałbyś poznać sekret tego sukcesu poniższa lista jest dla Ciebie.

1. Indywidualne podejście do każdego franczyzobiorcy

Jest to zdecydowanie coś, co wyróżnia markę Zdrowa Krowa na tle innych biznesów franczyzowych. Nasz model biznesowy opiera się przede wszystkim na partnerstwie i współpracy. Zależy nam na tym, aby franczyzobiorcy którzy zdecydowali się na prowadzenie swojej własnej restauracji mieli realny wpływ na to co dzieje się nie tylko w ich lokalizacji, ale także w całej marce Zdrowa Krowa. Z wielką przyjemnością dyskutujemy, wspólnie podejmujemy decyzje i wspieramy się w gronie naszych franczyzobiorców.

Ponadto szczególnie ważnym aspektem jest możliwość dostosowania aranżacji lokalu do indywidualnych upodobań franczyzobiorcy. Nasz architekt przyjmuje wszystkie sugestie i realizuje projekt w porozumieniu z franczyzobiorcą zachowując przy tym główną identyfikację marki. To franczyzobiorca będzie spędzał w swojej restauracji najwięcej czasu dlatego zależy nam na tym, aby czuł się w niej dobrze i komfortowo.

Indywidualne podejście objawia się również w działaniach marketingowych danego lokalu. Wychodzimy z założenia, że mimo, że nasze restauracje serwują w 80% jednakowe menu to mimo to mają różne grupy docelowe. Jest to w głównej mierze zależne od lokalizacji, w której znajduje się restauracja. Naszym zadaniem jest dostosowanie marketingu i promocji pod daną restaurację, w sposób lokalny, tak aby odwiedzało ją jak najwięcej gości.

2. Wsparcie ekspertów

Wszyscy pracownicy naszej “centrali” to wykwalifikowane osoby, które są do dyspozycji każdego franczyzobiorcy. W naszym zespole znajdziesz nie tylko menadżerów, którzy są odpowiedzialni za odpowiednie funkcjonowanie wszystkich restauracji Zdrowej Krowy, ale także rozbudowany i kreatywny dział marketingu, Generalnego Szefa Kuchni dbającego o najwyższą jakość serwowanych w restauracjach produktów i trzymanie się receptur, osobę dbającą o finanse, Szkoleniowców, Architekta, Księgowego, Technologa, Grafika, Fotografa, Dział prawny i jeszcze wiele, wiele osób, które moglibyśmy długo wymieniać.

Wszystkie osoby na tych stanowiskach odpowiedzialne są nie tylko za rozwój całej marki Zdrowa Krowa, ale również za funkcjonowanie i rozwój każdej z restauracji indywidualnie.

To właśnie jest ta przewaga nad pojedynczymi restauracjami, niedziałającymi w sieci. Jednostkowy restaurator nie może pozwolić sobie na sztab osób pracujących na jego sukces. Gdyby chciał to zrobić to może przysłowiowo “pójść z torbami”, ponieważ koszty utrzymania tylu pracowników mogą okazać się zatrważające. We franczyzie natomiast sztab ten zapewniony jest odgórnie i franczyzobiorca nie musi martwić się o wiele rzeczy, ponieważ zapewnia mu je franczyzodawca.

3. Audyty i tajemniczy goście

Wielu restauratorów w pierwszym momencie łączy tajemniczych gości, czy przeprowadzanie audytów z czymś negatywnym. Kojarzą im się one bowiem z kontrolą, oceną, czy egzaminem, którego wynik może być różny, nie zawsze pozytywny. My w Zdrowej Krowie pozwalamy odnaleźć naszym franczyzobiorcom w tym ogromną wartość, której inni restauratorzy mogą nie dostrzegać.

Wizyty tajemniczych gości, czy przeprowadzanie audytów przez wykwalifikowanych i profesjonalnych managerów to dla nich okazja, aby zweryfikować pracę swojego zespołu, wizerunek swojego lokalu, a przede wszystkim otrzymać obiektywną ocenę na temat wszystkich aspektów, które towarzyszą gościom podczas wizyty w ich restauracji. Kolejnym krokiem jest wyciągnięcie wniosków i naprawa niedociągnięć jeśli takie się pojawiły, przy kolejnym audycie możliwa będzie weryfikacja, czy wcześniejsze błędy powtarzają się, czy też zostały zniwelowane. Dzięki temu nasze restauracje mają możliwość ciągłego doskonalenia.

Jest to też świetne narzędzie, na podstawie którego można opracować np. system premiowy dla pracowników. Wynik wizyty tajemniczego gościa lub przeprowadzonego audytu może być podstawą do otrzymania dodatkowego wynagrodzenia jeśli oczywiście przebiegnie on prawidłowo.

4. Niebanalny marketing

Wyróżnić się na tle konkurencji na rynku gastronomicznym nie jest prostym zadaniem. Restauracje prześcigają się w coraz to nowych pomysłach na przyciągnięcie gości, zaskakują pozycjami w menu, oferują atrakcyjne promocje, czy tworzą tak zwany real time marketing w odniesieniu do wydarzeń z kraju i świata. Nie żyjemy już w czasach, w których powiedzenie “dobre jedzenie i tak się obroni” ma jakiekolwiek zastosowanie. Oczywiście – dobra kuchnia i dania przygotowywane na miejscu z najwyższej jakości surowców to największy atut restauracji i nie zastąpi tego żadna promocja jednak wraz z dobrym jedzeniem musi iść w parze również dobry marketing.

Obecność w mediach społecznościowych i pozostawanie z gośćmi w stałym kontakcie to już niemal obowiązek każdego restauratora. Prócz tego goście lubią być zaskakiwani, oczekują niebanalnych rozwiązań, w Internecie jest tyle restauracji, że naprawdę trzeba intensywnych działań, aby nie zostać przykrytym ich falą.

W Zdrowej Krowie staramy się, aby nasz marketing zawsze spełniał oczekiwania naszych franczyzobiorców, poszukujemy kreatywnych rozwiązań i nieoczywistych pomysłów. Ponadto każdy z naszych lokali może liczyć na lokalny, dedykowany marketing, ponieważ doskonale zdajemy sobie sprawę, z tego, że każda z naszych restauracji jest inna, ma trochę inną grupę docelową, którą warunkuje przede wszystkim to w jakiej lokalizacji się znajduje.

5. Dopasowywanie się do trendów

Prowadząc swoją własną restaurację trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że w gastronomii również obowiązują pewne trendy, do których można (lub nawet trzeba!) się dostosować.

My w Zdrowej Krowie doskonale pamiętamy, gdy kilka lat temu był to właśnie trend na burgery. W tym okresie powstawała właśnie Zdrowa Krowa. Mało kto wtedy rozumiał filozofię Slow Food, burgery kojarzyły się jednak z fast-foodem lub bułką wypchaną nieznanego pochodzenia mięsem, zalanego ogromną ilością sosów. W tym czasie naszym głównym zadaniem była edukacja społeczeństwa na temat zdrowszej alternatywy burgerów, które serwowaliśmy i nadal serwujemy. Ten trend stał się na tyle popularny, że powstawało coraz to więcej miejsc, w których burger zyskał nowy, lepszy wizerunek, a hasło “100% beef” stało się bardzo popularne.

To jednak miało miejsce prawie 10 lat temu, a przez ten czas trendy w gastronomii zmieniały się jeszcze niejednokrotnie i nadal będą się zmieniać.

W Zdrowej Krowie jesteśmy wyczuleni na jakiekolwiek sygnały dotyczące zmieniającego się rynku. Między innymi dlatego już kilka lat temu wprowadziliśmy do naszej oferty pozycje keto&paleo przeznaczone dla osób aktywnych, trenujących, czy po prostu dbających o sylwetkę, poszukujących alternatywy dla kalorycznego burgera.

Ponadto już od dawna obserwujemy trend zmiany nawyków żywieniowych w kierunku ograniczenia mięsa i produktów odzwierzęcych. Z racji tego już od dłuższego czasu w naszej karcie można było wybrać alternatywę dla burgerów w postaci opcji wegańskich i wegetariańskich, natomiast od czerwca 2021 roku Zdrowa Krowa nawiązała współpracę z marką Bezmięsny produkującą roślinne zamienniki mięsa. Od tego czasu we wszystkich restauracjach Zdrowej Krowy jest możliwość zamiany wołowiny lub bekonu na jego wegańskie odpowiedniki.

21.07.2021

Inne wpisy w tej kategorii:

Pobierz aplikację ZDROWA KROWA na:


Zamów online

#ZdrowaKrowa

Dołącz do zdrowego teamu!
Dbamy o jakość naszej strony internetowej, więc używamy na niej plików cookie. Klikając „Akceptuję”, wyrażasz zgodę na użycie plików cookie.
Akceptuję