Dlaczego franczyza jest bezpiecznym biznesem?

Wiele osób zastanawia się nad franczyzą, ale obawia się ryzyka. Pojawia się obawa o to, że można stracić pieniądze, a początkowy zapał szybko minie. Czy jest się jednak czego obawiać? A może franczyza to bezpieczne rozwiązanie dla każdego? Przeczytaj, dowiedz się i podejmij właściwą dla siebie decyzję.  

Franczyza – dla kogo ten model biznesowy?

Własny biznes franczyzowy w obszarze gastronomicznym to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy:

Uznajesz, że spełniasz przynajmniej jeden z powyższych warunków? W takim razie być może warto rozważyć współpracę franczyzową.

Czy franczyza się opłaca?

Jest wiele powodów, dla których warto zainwestować we franczyzowy model biznesowy. Szczególnie jeśli współpracuje się z uznaną marką o ugruntowanej na rynku pozycji.

Szczegółowo opisujemy dla Ciebie kilka najważniejszych zalet franczyzy gastronomicznej. Zapoznam się z nimi i zdecyduj o tym, czy to coś dla Ciebie.

Franczyza to sprawdzone wzorce

Jeśli jesteś na etapie poszukiwania innego sposobu zarobkowania, niż etat, z pewnością towarzyszą Ci wątpliwości. Na horyzoncie mogą pojawić się podejrzane, za to bardzo angażujące “biznesy” z niepewną stopą zwrotu.

Nie zawsze wiadomo, w którą stronę pójść. A jeszcze trzeba mieć z tyłu głowy fakt, że ryzyko otwarcia firmy na własną rękę jest spore. Aż 30 procent nowych biznesów upada w ciągu pierwszego roku działalności. Po części dzieje się tak dlatego, że pomysł nie trafił do dobrej grupy docelowej albo okazał się mało konkurencyjny.

Inaczej jest z franczyzą pod znaną marką. Korzystasz ze wzorców, które już się sprawdziły i z dużym prawdopodobieństwem sprawdzą się po raz kolejny. To daje poczucie bezpieczeństwa. 

Franczyza to precyzyjnie określone prawa i obowiązki

Zasady współpracy i korzyści dla franczyzodawcy zawsze są dokładnie określone w umowie. Zatem już na wstępnych etapach dobrze wiesz, jakie są prawa i obowiązki Twoje i franczyzodawcy. Dzięki temu masz świadomość zobowiązań i ewentualnego ryzyka wynikającego z takiej legalnej współpracy biznesowej. 

Sama umowa franczyzowa – o ile jest profesjonalnie napisana, a jej zapisy nie budzą wątpliwości – daje zatem poczucie bezpieczeństwa.

Franczyza to niski wkład początkowy

Pamiętaj o tym, że wkład początkowy jest o wiele mniejszy, niż bywa to w przypadku tradycyjnej działalności gospodarczej. Zatem nawet w razie niepowodzenia, nie tracisz wszystkich zasobów finansowych.

W przypadku Zdrowej Krowy opłata licencyjna wynosi 48 900 złotych netto. Za równowartość używanego samochodu otrzymujesz restaurację z ogromnym potencjałem rozwojowym i szeregiem innych korzyści.

Franczyza to sprawdzona oferta i najwyższa jakość, jaką możesz zaoferować

W przypadku współpracy franczyzowej z marką Zdrowa Krowa i Smile&Wine zawsze wiesz, co oferujesz swoim gościom.

Nasi kucharze codziennie ręcznie formują i doprawiają mięso oraz samodzielnie przygotowują na miejscu autorskie sosy i dressingi. To nasz (i być może w przyszłości także Twój) wyróżnik, który jest receptą na sukces.

Franczyza Zdrowej Krowy to brand rozpoznawalny przez klientów

Warto działać wspólnie ze znaną, rozpoznawalną wśród klientów marką. Goście sami przyjdą do lokalu, którego logo i menu już znają. Zatem odejmujesz sobie takie obowiązki jak:

Poza tym o wiele mniej ryzykujesz finansowo, zakładając biznes pod szyldem, który jest marką samą w sobie. Nie “przepalasz” budżetu na działania promocyjne, które wcale nie muszą przynosić zakładanych zysków.

Franczyza to kompleksowe korzyści

Decydując się na taką formę prowadzenia działalności, zyskujesz ogromny potencjał do rozwoju. Jednak przede wszystkim, nie zostajesz zostawiony/a samemu/samej sobie. Od samego początku współpracy masz zagwarantowane kompleksowe wsparcie, zarówno od strony biznesowej i marketingowej, jak i know-how. Z niczym nie zostajesz sam/a. To buduje pewność siebie u każdego przedsiębiorcy, nawet początkującego.

W ramach opłaty licencyjnej ze Zdrową Krową zyskujesz:

Zatem można uznać, że za niespełna 49 tysięcy złotych otrzymujesz już bazę merytoryczną i zaplecze pod potencjalnie dochodowy biznes pod znanym szyldem i z dobrymi warunkami lokalowymi. To korzyści nieporównywalne z jakąkolwiek startującą na własną rękę działalnością gospodarczą.  

Franczyza. Współpraca bezpieczna i opłacalna dla wszystkich stron kontraktu

Odpowiedź na pytanie “Czy franczyza jest ryzykowna?”, jest raczej przecząca. Zdecydowanie najważniejszym argumentem jest to, że możesz pełnymi garściami czerpać z rozwiązań, które ktoś już za Ciebie przetestował. A potencjalne zyski z miesiąca na miesiąc są więcej niż pewne.

Czemu właśnie Zdrowa Krowa jako franczyza z minimum ryzyka?

Jeśli tylko zwiążesz się z dobrą marką, taką jak Zdrowa Krowa, możesz liczyć na maksimum korzyści i minimum ryzyka. Jesteśmy siecią lokali franczyzowych z 13 lokalizacjami w całej Polsce (i z nastawieniem na jeszcze większy rozwój). W naszej rzeczywistości nie ma miejsca na kompromisy, zarówno jeśli chodzi o jakość naszych potraw, jak i sposób prowadzenia biznesu.

Proponowany model biznesowy obejmuje:

Ofertę franczyzową kierujemy do podmiotów, które mają wystarczający kapitał na rozpoczęcie działalności, są otwarte na koncepcję etycznego biznesu i podzielają nasze wartości.

Preferujemy indywidualne podejście do każdego partnera. W zamian za zaangażowanie i otwartość zapewniamy nasze know-how oraz pełne wsparcie na etapie otwierania, jak i prowadzenia restauracji. Zdrowe podejście do gastronomii? Jak najbardziej!

04.12.2022

Tagi:

Inne wpisy w tej kategorii:

Pobierz aplikację ZDROWA KROWA na:


Zamów online

#ZdrowaKrowa

Dołącz do zdrowego teamu!
Dbamy o jakość naszej strony internetowej, więc używamy na niej plików cookie. Klikając „Akceptuję”, wyrażasz zgodę na użycie plików cookie.
Akceptuję