Najlepsze pomysły na franczyzę 2022. W co warto zainwestować?

Jaki biznes opłaca się w 2022 roku? To pytanie zadają sobie wszystkie przedsiębiorcze osoby z kapitałem na start. Rynek nie jest łatwy, ale niektóre pomysły na franczyzę na pewno należą do przyszłościowych. W co zainwestować, by nie żałować i jak rozwinąć skrzydła w biznesie w najbliższych miesiącach? Oto odpowiedź! 

Franczyza gastronomiczna. Dobry pomysł na biznes w 2022 roku

Jeśli masz wolne środki i myślisz o tym, jak je ulokować, by uzyskać sensowną stopę zwrotu, to dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w biznes franczyzowy. A konkretnie w markę gastronomiczną, i to najlepiej taką, która już jest rozpoznawalna na rynku.

Co możesz w ten sposób zyskać? 

Jak widać, potencjał inwestycyjny jest naprawdę spory i na pewno warto rozważyć w 2022 roku franczyzę gastronomiczną.

Jaką franczyzę wybrać z myślą o rozwoju biznesowym?

Pora na konkrety. Z jaką marką dobrze się związać, jeśli myślisz o długofalowym rozwoju w świecie gastronomii?

Jednym z bardziej polecanych franczyzodawców w Polsce jest Zdrowa Krowa. Jesteśmy lubianą przez klientów siecią restauracji. Od wielu lat podnosimy poprzeczkę na rynku, jeśli chodzi o jakość składników i potraw, różnorodne menu czy niepowtarzalną atmosferę miejsca.

Proponowany model biznesowy obejmuje zarówno bary z burgerami, jak i restauracje spod marki Zdrowa Krowa.

Dlaczego Zdrowa Krowa?

Mamy wiele powodów, dla których uważamy naszą markę za godną polecenia.
Oto, co oferujemy:

Wychodzimy naprzeciw Twoim potrzebom biznesowym i stawiamy na przejrzysty model współpracy, w którym jesteś dla nas równym partnerem.

Inwestycja we franczyzę 2022. Na jakie kwoty się przygotować?

Pozostaje jeszcze pytanie, ile należy “włożyć” w biznes franczyzowy w 2022 roku, by inwestycja zwróciła się w oczekiwanym przez Ciebie wymiarze.

Jeśli myślisz o współpracy ze Zdrową Krową, to powinieneś/powinnaś przygotować się na następujące kwoty:

Czy franczyza gastronomiczna w 2022 roku się opłaca?

Na pierwszy rzut oka powyższe kwoty mogą wydawać się spore. Ale na pewno nie dla świadomych i przedsiębiorczych inwestorów, którzy dobrze znają realia rynku i są w stanie oszacować wkład, ryzyko, szanse powodzenia i potencjalny sukces.

Analiza kosztów

Wystarczy tylko spojrzeć na wymienioną wyżej opłatę licencyjną. Za kwotę używanego samochodu dostawczego zyskujesz pełne wsparcie wdrożeniowe i szkoleniowe oraz negocjacyjne. Nie zaczynasz więc “od zera” i nie musisz uczyć się na swoich (kosztownych) błędach.

Z kolei, jeśli mowa o kilkusettysięcznym wkładzie inwestycyjnym w lokal, to wciąż rozmawiamy o doskonale wyposażonej restauracji w popularnym miejscu, do której goście przybywają już od pierwszego dnia. Sam/a możesz założyć, po jakim czasie taki kapitał się zwróci, jeśli przyjmiesz satysfakcjonujące zyski na poziomie 10-15% EBITDA.

Podsumowanie. Dla kogo franczyza gastronomiczna?

Trudny pandemiczny czas pokazał, że najlepsi na rynku są w stanie poradzić sobie nawet podczas silnych zawirowań i wychodzą z kryzysów z twarzą.

Dlatego opisywany model biznesowy w branży gastronomicznej docenią inwestorzy, którzy określają siebie jako osoby przedsiębiorcze i odważnie patrzące w przyszłość – nastawione na osiąganie naprawdę dobrych wyników finansowych.

12.01.2023

Tagi:

Inne wpisy w tej kategorii:

Pobierz aplikację ZDROWA KROWA na:


Zamów online

#ZdrowaKrowa

Dołącz do zdrowego teamu!
Dbamy o jakość naszej strony internetowej, więc używamy na niej plików cookie. Klikając „Akceptuję”, wyrażasz zgodę na użycie plików cookie.
Akceptuję