Marketing restauracji na podstawie Zdrowa Krowa Franczyza

Zdrowa Krowa to franczyza i sieć restauracji w Polsce, która od początku swojej działalności ogromną wagę przykładała i nadal przykłada do kreatywnego, nieoczywistego i wyróżniającego się marketingu. Prowadzenie działalności gospodarczej to nie lada wyzwanie, a gdy dochodzi do tego dostosowanie się do ciągle zmieniającego się rynku i konkurencji, która również stara się zaskakiwać swoich klientów coraz to nowszymi pomysłami, musimy się nieźle nagłowić, aby sprostać oczekiwaniom w realiach rynkowych.

Franczyza i marketing restauracji to wykorzystanie potencjału zarówno marketingu online jak i offline. Dobrze przygotowana i przemyślana strategia to pierwszy krok do zaistnienia w branży, zwłaszcza gastronomicznej. Ten artykuł to zbiór kilku podstawowych zasad, które przetestowaliśmy na naszej franczyzie, a które naszym zdaniem wniosą Twój marketing na jeszcze wyższy poziom.

1. Przemyślana strategia franczyzowa

Pamiętasz jak robiłeś pierwszy biznes plan w swojej działalności gospodarczej? Tworzenie strategii, wyszukiwanie partnerów, skalowanie biznesu, pomysły na to gdzie znaleźć klientów. Tak samo należy spojrzeć na marketing i strategię marketingową Twojego biznesu, jest on ściśle powiązany z tym co zakładałeś sobie na początku!

Zastanów się, jakie są wartości Twojej marki, dlaczego potencjalny klient miałby skorzystać z Twoich usług, czy istnieje coś (a jest tak na pewno!) co wyróżnia Cię na tle innych firm świadczących podobne usługi. Marketing to kreatywność i ciągłe nowe rozwiązania, jednak tworząc przemyślaną strategię marketingową warto skupić się na tym co kierowało Tobą na samym początku tworzenia marki, co było dla Ciebie ważne, czym chciałeś zachęcić do siebie klienta.

Może przy okazji strategii warto przedstawić Twoje podejście do biznesu? Chęć rozwoju? Strategia marketingowa to nie kopiowanie tego co fajne u innej firmy, to znajdowanie tego czego inne firmy w Polsce nie mają! W Zdrowej Krowie, naszej franczyzie kierujemy się przede wszystkim wartościami takimi jak najwyższa jakość, zarówno naszych produktów i serwowanych potraw, jak i obsługi gości w naszych restauracjach i dostosowywanie się do ich potrzeb.

Nasz marketing to także nieustanny rozwój – całej marki, naszych pracowników i franczyzobiorców.

2. Marketing restauracji – Bądźmy wszędzie gdzie, jeszcze nas nie ma

Wiadomo. Nikt nie lubi, gdy wyskakuje się z przysłowiowej lodówki, a dodatkowo cenne jest przeświadczenie, że liczy się jakość, a ilość. Mimo to musimy zaakceptować, że żyjemy w czasach gdzie, jesteśmy zasypywani bodźcami ze wszystkich stron. Przykładem mogą być mnożące się coraz bardziej aplikacje, z których korzystamy. Prawdą jest, że nie wystarczy już strona www, czy obecność w wyszukiwarce Google. Promując firmę w internecie, zadajmy sobie pytanie, gdzie znajduje się nasza grupa docelowa lub gdzie za moment mogłaby być.

W Zdrowej Krowie staramy się być na bieżąco z nowymi aplikacjami i cały czas wyszukiwać nowe kanały dotarcia do naszych gości. Między innymi dlatego znajdziecie nas nie tylko na Facebooku, ale również na Instagramie, TikToku, YouTube czy Linkedinie! Nasz marketing nie kończy się na jednym medium. Koniecznie zobacz, jak tam działamy!

3. Twórzmy angażujące i ciekawe treści!

Oczywiście, wiemy, że każdemu z nas zależy na sprzedaży. W końcu prowadząc firmę na koniec dnia, to zysk jest najważniejszy. Biznes to biznes. Nie możemy jednak zapomnieć, aby w swoich działaniach prezentować coś więcej niż produkt. Obojętnie czy będą to merytoryczne artykuły, angażujące posty na Facebooku, czy zabawne stories. Twórzmy dla naszych odbiorców coś więcej niż sucha prezentacja naszych usług, czy produktów. Musimy skupić się na dostarczaniu im interesującego i angażującego kontentu, tak aby budować zaangażowaną społeczność, która chętnie będzie obserwować nasze poczynania, kliknie „udostępnij”, a i finalnie odwiedzi naszą restaurację i zakupi nasz produkt! To się nazywa tworzenie relacji i kreatywny marketing.

4. Odpowiadajmy na zmieniający się rynek i trendy!

Własny biznes to ciągłe zmiany. Marketing swojej firmy również. Przygotowanie strategii marketingowej zawsze powinno uwzględniać zmiany rynku. Bardzo istotne jest, aby strategię tworzyć dostosowując się do potrzeb klientów i przewidywać je. Marketing Twojej firmy musi odpowiadać na gastronomiczne trendy pojawiające się w Polsce. Dlatego w Zdrowej Krowie „trzymamy rękę na pulsie” i tworzymy nie tylko menu, wydarzenia i cały marketing z wykorzystaniem najnowszych trendów i orientacją na klienta. W oparciu o te trendy stworzyliśmy na przykład menu paleo&keto z myślą o osobach dbających o sylwetkę, prowadzących aktywny tryb życia. Rozszerzamy naszą ofertę o pozycje wegańskie i wegetariańskie, bo wiemy, że orientacja na dietę bezmięsną jest teraz szczególnie ważna. Dostosowany marketing do rynku to także umiejętność działania w lockdownie, gdzie należało w całości skupić się na komunikowaniu sprzedaży na wynos, dostosowywać się do zmieniających się potrzeb gości, ale w taki sposób, aby wyróżnić swój biznes na tle konkurencji.

5. Analizuj własny biznes!

Ustalaj sobie cele, gromadź dane i analizuj własny biznes! Sprawdzaj jak działania Twojej firmy, zarówno te online jak i offline są odbierane przez Twojego klienta. Pewne „jak w banku” jest to, że marketing działa tylko wtedy, gdy przynosi oczekiwane efekty. Jeśli prowadzony przez Ciebie marketing ma przełożenie na sprzedaż lub rozwija Twój biznes to wiesz, że robisz to dobrze. Dlatego tak ważne jest, abyś gromadził dane, prowadził statystyki, analizował jakie działanie sprawiło, że zrealizowałeś postawione sobie cele!

Nieważne, czy dopiero zaczynasz i definicje marketingu są Ci jeszcze obce, czy chcesz coś ulepszyć lub zmienić – podjęcie się tematu marketingu jest niezwykle istotne dla rozwoju i przyszłości Twojej marki.

Czasem warto zainwestować czas i środki finansowe, aby wznieść się na wyższy poziom rozpoznawalności, budowania wizerunku, czy finalnie zwiększenia sprzedaży w swoim biznesie, do czego z całego serca zachęcamy.

Zobacz w praktyce, jak wyglądają aktywności, o których pisaliśmy w tym artykule.

07.06.2021

Tagi:

Inne wpisy w tej kategorii:

Pobierz aplikację ZDROWA KROWA na:


Zamów online

#ZdrowaKrowa

Dołącz do zdrowego teamu!
Dbamy o jakość naszej strony internetowej, więc używamy na niej plików cookie. Klikając „Akceptuję”, wyrażasz zgodę na użycie plików cookie.
Akceptuję